Międzynarodowy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

W dniu 10.05.2019 w Kielcach odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka włączyła się w organizację tegorocznych obchodów.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Następnie uczestnicy przemaszerowali spod kieleckiej Katedry do Parku Miejskiego, gdzie zaplanowano część artystyczną oraz festyn rodzinny.
Biblioteka Pedagogiczna przygotowała stoisko wystawowe z regałem bookcrossingowym, na którym znalazły się książki dla dzieci i młodzieży, literatura popularna, wydawnictwa PBW. Regał cieszył się dużym powodzeniem. Odwiedzili nas podopieczni ośrodków specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej, klas integracyjnych, opiekunowie osób niepełnosprawnych, uczestnicy imprezy.
W trakcie festynu, z inicjatywy biblioteki, wolontariuszki szkolnego wolontariatu "Anioły są wśród nas" z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach malowały uczestnikom twarze.
Udział w obchodach stanowił dla kieleckiej PBW doskonałą okazję do włączania się w ideę manifestowania tolerancji i równouprawnienia wobec osób niepełnosprawnych w Polsce.

Zapraszamy do galerii