Warsztaty animacji poklatkowej czyli pomysł na edukację filmową w szkole

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie zapraszają na pokaz klasycznej animacji poklatkowej. W warsztatach wezmą udział uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego i Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach, którzy przygotują własny film animowany na podstawie wybranego tekstu literackiego.
   Warsztaty adresowane są do:
• uczniów, którzy zechcą „podpatrzeć” pracę na planie filmowym (przygotowanie scenariusza, budowa scenografii i bohaterów, animacja),
• nauczycieli – zwłaszcza twórczych i kreatywnych polonistów – dla których sztuka filmowa może okazać się doskonałym sposobem na niekonwencjonalną analizę i interpretację dzieła literackiego,
• wszystkich chętnych i zainteresowanych, dla których film stanowi medium do wyrażenia własnej twórczości.
Zajęcia poprowadzi Magdalena Bryll, absolwentka animacji na łódzkiej PWSFTViT. Organizatorska i instruktorka wielu warsztatów filmu animowanego w Polsce i za granicą, która pracowała przy realizacji kilku dużych produkcji animowanych, m.in. przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku” czy „Latającej Maszynie”.
Warsztaty odbędą się 29 marca 2012 r. podczas Targów Kielce „Edukacja”. Początek o godzinie 10:00 w Sali G2 (hala główna), ul. Zakładowa 1.

Zapraszamy