Miłosz odNowa

Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Szkolne PWN serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, do udziału w warsztatach wprowadzających do pracy w programie edukacyjnym Miłosz odNowa prowadzonym w ramach Roku Miłosza.

Program Miłosz odNowa jest uzupełnieniem programu nauczania w szkole i propozycją na zajęcia pozalekcyjne. Może być realizowany jako zespołowy projekt edukacyjny w gimnazjum zgodnie z rozporządzeniem Minister Edukacji Narodowej z dn. 20.08.2010r.

W programie Miłosz odNowa będziemy zajmować się przede wszystkim kwestią pamięci i tożsamości w twórczości Miłosza. Autor „Rodzinnej Europy" przygląda się swojej historii rodzinnej, przestrzeni, w której dorastał i jej przeszłości, rozlicznym wpływom kulturowym, którym był poddany, religiom, z którymi obcował i tożsamości (narodowej, religijnej, kulturowej). Jednym z celów programu jest nakłonienie młodzieży do podobnej pracy nad określeniem własnej tożsamości. Efektem pracy zaś będzie Święto Miłosza zorganizowane przez uczniów.

Warsztaty odbędą się 7 kwietnia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcachw godzinach 14.00-18.00 
Prowadzi: Marek Styś

 

Ramowy program warsztatów:

- wprowadzenie do pracy z programem Miłosz odNowa,

- zasady udziału w programie,

- praca metodą projektu,

- metody pracy z twórczością i biografią Czesława Miłosza,

- jak przygotować prezentację projektu „Święto Miłosz”.

 Na warsztaty można się zgłaszać wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie:www.ceo.org.pl/miloszodnowa

 Forma bezpłatna.