Międzynarodowy Dzień Archiwów – Wystawa “Moda Niepodległej”, zwiedzanie Archiwum Państwowego w Kielcach, 12-13 czerwca 2021

Międzynarodowy Dzień Archiwów – Wystawa “Moda Niepodległej”, zwiedzanie Archiwum Państwowego w Kielcach, 12-13 czerwca 2021

Archiwum Państwowe w Kielcach wraz z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zapraszają na wystawę pt. “Moda Niepodległej”. Tematem wystawy i towarzyszącego jej katalogu jest moda polska w dwudziestoleciu międzywojennym, a inspiracją do wyboru takiego tematu były archiwalne fotografie pozyskane w ramach akcji Archiwów Państwowych pod nazwą “Archiwa Rodzinne Niepodległej”.
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach współuczestniczy w ekspozycji poprzez prezentację wybranych zbiorów bibliotecznych: książek i czasopism.
Na ekspozycji można zobaczyć, m.in. materiały ze znajdującego się w zasobach naszej biblioteki popularnego, kobiecego czasopisma „Moja Przyjaciółka” z lat 1938-1939. Periodyk ten publikował wykroje i wzory, artykuły zawierające porady dla pań jak zdrowo i nowocześnie prowadzić dom.
Wystawę można będzie obejrzeć w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach przy ul. Janusza Kusocińskiego 57, w dniach 12-13 czerwca 2021 r., w godzinach od 11.00 do 18.00. Zwiedzanie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.
Obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów będą również okazją do zwiedzania niedostępnych zazwyczaj pomieszczeń, jak magazyny materiałów archiwalnych, czy pracownie digitalizacji i konserwacji oraz do zobaczenia wybranych najciekawszych archiwaliów z zasobu Archiwum Państwowego w Kielcach.

Ewa Lewicka
Elżbieta Woźniczka

Więcej o wystawie
Plakat źródło: https://www.kielce.ap.gov.pl/