Spotkanie z książką w Mydłowie

Spotkanie z książką w Mydłowie

Opatowska filia PBW w Kielcach odpowiadając na zwiększone zapotrzebowanie na lekcje biblioteczne w szkołach, tym razem 17 maja przeprowadziła szereg tematycznych zajęć w Szkole Podstawowej w Mydłowie.
W ramach współpracy uczniowie klas I-III uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych zatytułowanych “W świecie bajek i baśni”.
Wszystkie spotkania z klasami I-III rozpoczynały się od zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki. W trakcie spotkania dzieci poznały liczne baśnie braci Grimm oraz Hansa Christiana Andersena m in. Dziewczynka z zapałkami, Czerwony kapturek, Kot w butach. Zajęcia kończyła baśni Nowe szaty Cesarza, po której dzieci odpowiadały na pytania dotyczące baśni.
Starsze klasy uczestniczyły w lekcjach pt. “Lektury szkolne i ich ekranizacje”, “Dzieje książki” oraz “Kto czyta żyje dwa razy – Dlaczego warto czytać?” Pracownik biblioteki opowiadał o różnicach między lekturami a ich ekranizacjami filmowymi zachęcając do ich przeczytania. Przedstawiony był kanon lektur szkolnych Pan Tadeusz, Krzyżacy, Potop, Hobbit. Uczniowie z zainteresowaniem poznali także historię książki i druku na przestrzeni wieków. Lekcja biblioteczna “Dlaczego warto czytać” miała zachęcić uczniów do sięgnięcia po książkę.
Dzięki wykorzystaniu technologii multimedialnej lekcje były interesujące oraz skupiały uwagę uczniów na przedstawianych tematach.
Biblioteka Pedagogiczna w Opatowie serdecznie dziękuje Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mydłowie oraz nauczycielom za zaproszenie i współpracę.

Radosław Sroczyński