Spotkanie z Panem Piotrem Kołaczem z IBUK Libra

Spotkanie z Panem Piotrem Kołaczem z IBUK Libra

W dniu 17 listopada 2022 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach odbyło się spotkanie Dyrektora PBW Sylwestra Kasprzyka z Panem Piotrem Kołaczem Menedżerem ds. Kluczowych Spraw Klientów IBUK Libra. W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy Wydziału Gromadzenia, Ewidencji i Opracowania Zbiorów PBW w Kielcach – kierownik Gracjan Bazyl i Edyta Smolińska. Podczas ożywionej dyskusji omówiono funkcjonowanie współpracy konsorcjum Lubelskich i Świętokrzyskich Bibliotek Pedagogicznych w ramach IBUK Libra.

Pan Piotr Kołacz przybliżył zebranym szczegóły techniczne funkcjonowania konsorcjum oraz przedstawił zalety współpracy lubelskich i świętokrzyskich bibliotek pedagogicznych w ramach platformy IBUK.

E. Smolińska i G. Bazyl poinformowali, iż została przygotowana nowa lista publikacji elektronicznych – specjalistycznych, naukowych oraz popularnonaukowych na rok 2023. Z wydawnictw tych użytkownicy lubelskich i świętokrzyskich bibliotek pedagogicznych będą mogli korzystać już od stycznia przyszłego roku. W katalogu znajdzie się wiele nowości z pedagogiki, psychologii, socjologii oraz innych dziedzin, dostępnych w formie elektronicznej.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z tych zbiorów.

Edyta Smolińska
Gracjan Bazyl
Sylwester Kasprzyk