Dlaczego warto mieć przyjaciela? – zajęcia bajkoterapeutyczne w Busku-Zdroju

Dlaczego warto mieć przyjaciela? – zajęcia bajkoterapeutyczne w Busku-Zdroju

23 stycznia 2023 roku Ewa Tarapata, nauczyciel-bibliotekarz buskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, przeprowadziła kolejne już zajęcia w ramach programu bajkoterapeutycznego pt. “Bajka jest dobra na wszystko!”, realizowanego wśród uczniów klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju.
Podczas zajęć bibliotekarka rozmawiała z uczniami o tym, dlaczego warto mieć przyjaciela i jakimi cechami powinien odznaczać się prawdziwy przyjaciel. Po wysłuchaniu bajki Elżbiety Zubrzyckiej pt. Chcę mieć przyjaciela, uczniowie rozwiązywali rebusy, które ukazały cechy charakteru przyjaciela, jak również zastanawiali się, co można robić wspólnie z przyjacielem. Podczas zajęć warsztatowych trzecioklasiści tworzyli swojego wymarzonego przyjaciela z balonu.
Celem przeprowadzonych zajęć było uświadomienie uczniom potrzeby przyjaźni i bezinteresownej chęci pomagania innym, rozwijanie umiejętności społecznych, służących budowaniu trwałych więzi i relacji między kolegami i koleżankami oraz budzenie pasji czytelniczej i rozwój zdolności plastycznych.

Ewa Tarapata

Dziękujemy Pani Ewie Tarapacie za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.

Agnieszka Jasińska Kierownik Filii
Jacek Sabat Wicedyrektor PBW w Kielcach
Sylwester Kasprzyk Dyrektor PBW w Kielcach