Spotkanie z kazimierskim regionalistą, historykiem i autorem książek

Spotkanie z kazimierskim regionalistą, historykiem i autorem książek

Uczniowie klasy V z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej uczestniczyli w lekcji przeprowadzonej przez historyka i autora książek o naszym regionie Andrzeja Bieniasa, dotyczącej osadnictwa i początków naszego miasta i historii najbliższej okolicy. W ciekawy sposób opowiadał on o prehistorii naszego miasta i naszych terenów. Uczniowie dowiedzieli się o skarbach, które kryje ziemia kazimierska, o prowadzonych na naszych terenach wykopaliskach archeologicznych i osadnictwie w okolicach Kazimierzy Wielkiej.

Mariola Majchrowska

Dziękujemy za zorganizowanie zajęć.

Jacek Sabat Wicedyrektor PBW w Kielcach
Sylwester Kasprzyk Dyrektor PBW w Kielcach