Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie 2023

8 września 2023 roku w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyła się 12. odsłona Narodowego Czytania.

Włączając się w tę coroczną akcję czytelniczą PBW Filia we Włoszczowie przygotowała wystawy: „160. rocznica Powstania Styczniowego” i „Echa Powstania Styczniowego w powieści Nad Niemnem” oraz wystawę książkową prezentującą bogaty księgozbiór biblioteczny związany z Elizą Orzeszkową i powstaniem styczniowym.
Naszą bibliotekę reprezentowały: kierownik filii Justyna Kowalska i nauczyciel-bibliotekarz Anna Szczecińska, która czytała również fragment powieści dotyczący opisu dworku w Korczynie.

Fragmenty powieści „Nad Niemnem” zaprezentowali:
– Teresa Chudy – dyrektor PCKR we Włoszczowie
– Mariola Koza – dyrektor ZS nr 3 im. S. Staszica
– Izabela Niewiara – Sobala – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włoszczowie
– Justyna Łączek – PCKR Włoszczowa
-Weronika Rak – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie
– Sławomir Krzysztofik – wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty
– Paweł Mazur – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie
– Pan Piotr Cabaj – Nadleśnictwo Włoszczowa

Szczególne podziękowania należą się uczniom włoszczowskich szkół ponadpodstawowych za brawurowe zaprezentowanie fragmentów powieści oraz polonistom przygotowującym młodzież do wystąpień: Magdalenie Kuterasińskiej z I LO we Włoszczowie, Renacie Kaczmarskiej z ZS nr 2 we Włoszczowie oraz Anecie Standerskiej z ZS nr 3 we Włoszczowie.

Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie. Dziękujemy również Pani Dyrektor PCKR Teresie Chudy i Pani Justynie Łączek, za zaproszenie naszej biblioteki do współorganizowania Narodowego Czytania 2023.

Anna Szczecińska
Justyna Kowalska

Dziękujemy udział spotkaniu.

Jacek Sabat Wicedyrektor PBW w Kielcach
Sylwester Kasprzyk Dyrektor PBW w Kielcach

.