Dwa numery czasopisma „HELP. Jesteśmy Razem” dostępne są już w naszej Czytelni. To wydawnictwo dla osób niewidomych, słabowidzących oraz ich otoczenia.
Wszystko o świecie dotyku i dźwięku przedstawione z perspektywy osób niewidomych i słabowidzących oraz ich bliskich – tak w skrócie można scharakteryzować treści zawarte w miesięczniku „HELP. Jesteśmy Razem”. Do naszej Czytelni dotarły dwa numery, w jednym z nich można przeczytać m. in. o starcie kolejnej edycji projektu samodzielnościowego, aplikacji mobilnej be My Eyes łączącej społeczność osób z niepełnosprawnością wzroku z widzącymi ochotnikami, implantach ślimakowych dla osób z dysfunkcją słuchu oraz teatrze dostępnym dla wszystkich.
W kolejnym dostępnym w naszej bibliotece numerze przeczytamy o nowinkach technologicznych ułatwiających życie osobom niewidomym i słabowidzącym (m. in. o automatycznym ekspresie do kawy i aplikacji NawiGo), audiodeskrypcji jako alternatywie dla obrazu oraz wychowywaniu dziecka z niepełnosprawnością.
Jak zawsze w miesięczniku można znaleźć wiele innych ciekawych treści poświęconych m. in. zagadnieniom z obszaru prawa, zdrowia czy technologii.
Czasopismo dostępne jest w naszej Czytelni, serdecznie zapraszamy do lektury.
Przygotowała Agata Niebudek-Śmiech

Dwa numery czasopisma “Help” w naszej Czytelni