Zajęcia czytelnicze dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Jędrzejowie odbyły się 5 listopada w jędrzejowskiej filii biblioteki pedagogicznej.
Głównym punktem spotkania z uczniami z klasy III b było głośne czytanie opowiadania „Zegar czasu: Tajemnice Jędrzejowa” przy wykorzystaniu tradycyjnego japońskiego teatrzyku kamishibai, który jest formą narracji łączącej obraz z opowieścią. Dzieci z z zaciekawieniem śledziły historię o tajemnicach ich miasta.
Uczniowie mieli również okazję do zapoznania się z wybranymi zbiorami biblioteki poświęconymi historii Jędrzejowa. Wśród zaprezentowanych materiałów znalazły się książki, albumy, fotografie oraz dokumenty przedstawiające bogatą przeszłość miasta. Ciekawa prezentacja zbiorów była doskonałym wstępem do dalszych rozmów o lokalnej historii.
Na zakończenie zajęć uczniowie uczestniczyli w quizie sprawdzającym ich wiedzę o Jędrzejowie. Był się on świetną okazją do utrwalenia zdobytej wiedzy oraz wyzwolił ducha rywalizacji i dobrej zabawy.
Agata Jaczyńska