Słodkie kłopoty, czyli wszystko o zdrowiu

Słodkie kłopoty, czyli wszystko o zdrowiu

Jaki wpływ na zdrowie człowieka ma zdrowe odżywianie się, codzienna higiena osobista oraz aktywność fizyczna? Ogromny! Mogli przekonać się o tym uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stopnicy podczas zajęć przeprowadzonych przez buską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach.

Zajęcia odbyły się 18 marca i 20 marca w ramach innowacji pedagogicznej “Słodkie kłopoty łakomej wiewiórki”, której celem jest kształtowanie prawidłowych postaw prozdrowotnych wśród dzieci. Uczestniczyło w nich stu uczniów z dziewięciu klas I, II i III oraz dziewięciu nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Dzieci wysłuchały bajki pt. „Słodkie kłopoty łakomej wiewiórki”, zaprezentowanej w formie teatrzyku Kamishibai. Po wysłuchaniu bajki dzieci rozmawiały o konsekwencjach niewłaściwego odżywiania się i braku aktywności fizycznej, które dotknęły bohatera bajki.

Podczas zajęć dzieci miały okazję nauczyć się, jak odróżniać zdrową żywność od tej, która jest mniej korzystna dla ich zdrowia. Poznały zasady codziennej higieny osobistej i przedmioty służące do niej, jak również różne formy aktywności fizycznej oraz ich wpływ na zdrowie człowieka.

Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej w sposób przystępny i angażujący. Tego rodzaju projekty są nie tylko formą edukacji, ale także inwestycją w przyszłość zdrowego społeczeństwa.

– Ze względu na ogromne zainteresowanie zajęciami, niebawem spotkamy się z uczniami klas 0, jak również z przedszkolakami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stopnicy, gdzie będziemy dalej szerzyć wiedzę na temat zasad zdrowego stylu życia – powiedziała Ewa Tarapata.