Tajemnice książek

Tajemnice książek

W lekcji bibliotecznej poświęconej budowie książki uczestniczyli 3 kwietnia w naszej bibliotece wychowankowie Ogniska Wychowawczego Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego A’Paulo w Kielcach.

Marta Trela, nauczyciel bibliotekarz z Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego odsłaniała przed naszymi gośćmi tajniki budowy książki. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację o budowie książki i funkcjach jej elementów.

Prowadząca lekcję zaprezentowała dzieciom książki w twardej oprawie, miękkiej, w obwolucie, a także reprint Atlasu Wielkiego Elektora i najmniejszą książkę, jaka znajduje się w zbiorach biblioteki ,,Moje prawa podstawowe w Unii Europejskiej”. W ramach ćwiczeń praktycznych dzieci wypełniły karty pracy.