Bolesławowi Chrobremu poświęcone były zajęcia, w których 1 kwietnia uczestniczyli uczniowie klasy II b PSP nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Uczniowie zagłębili się w fascynujący świat pierwszego króla Polski. Poznali kluczowe daty i pojęcia związane z jego panowaniem, a także obejrzeli film pełen ciekawostek z jego życia. Zajęcia stały się jeszcze bardziej emocjonujące, gdy dzieci zaczęły wymyślać dla siebie przydomki – pozytywne określenia podkreślające ich charakterystyczne cechy lub wygląd. Nie zabrakło również świetnej zabawy podczas wyboru „króla”, co wzbudziło ogromne zainteresowanie i wiele radości.
Druga część spotkania miała charakter artystyczny – podczas warsztatów plastycznych uczniowie stworzyli wizerunek Bolesława Chrobrego, wykazując się kreatywnością i zaangażowaniem. Zajęcia odbyły się pod znakiem nauki, zabawy i twórczej ekspresji.
Małgorzata Szurek