Bezpieczny Internet – małe kroki, wielka świadomość

Bezpieczny Internet – małe kroki, wielka świadomość

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, w dniach 4 oraz 9-11 lutego, nasza biblioteka przeprowadziła cykl zajęć edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

4 lutego dzieci odkryły cyfrowy świat w Przedszkolu nr 3 w Staszowie. Trzy grupy sześciolatków wysłuchały bajki „Komórka Kasia i jej cyfrowa rodzinka”, dzięki której w prosty sposób poznały, czym jest Internet, jak może wspierać naukę i zabawę oraz jakie zagrożenia są z nim związane. Na zakończenie zajęć mali artyści stworzyli portret komórki Kasi, ćwicząc wyobraźnię i kreatywność.

W dniach 9-11 lutego uczniowie klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie poznali pierwsze lekcje odpowiedzialności w sieci. W klasach I-II rozmawialiśmy o tym, dlaczego nigdy nie wolno podawać swoich danych osobowych w sieci. W klasach III uczniowie poznawali zasady kultury i bezpieczeństwa w Internecie, w tym szacunek w komunikacji online i odpowiedzialne korzystanie z treści cyfrowych. Dzieci na zajęciach z dużym zaangażowaniem rozwiązywały quizy, wykreślanki i krzyżówki, a filmy edukacyjne Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pozwoliły lepiej zrozumieć, jak chronić siebie i innych w cyfrowym świecie.

Nasza placówka włącza się w edukację cyfrową, ponieważ chcemy wspierać dzieci i nauczycieli w rozwijaniu kompetencji cyfrowych, promować świadome korzystanie z technologii i uczyć bezpiecznych nawyków online od najmłodszych lat.

Ewelina Raczyńska