O zajączku, który nie chciał się dzielić

O zajączku, który nie chciał się dzielić

26 marca w Przedszkolu nr 3 w Staszowie zrobiło się naprawdę wielkanocnie! Podczas zajęć przeprowadzonych przez naszą bibliotekę dzieci poznały historię zajączka, który musiał nauczyć się, jak ważne jest dzielenie się i bycie dobrym kolegą.

Teatrzyk Kamishibai bardzo spodobał się małym słuchaczom, a opowieść „O zajączku, który nie chciał się dzielić” stała się inspiracją do rozmów o przyjaźni, emocjach i współpracy. Nie zabrakło też aktywności – przedszkolaki układały puzzle związane z bajką oraz z ogromnym zaangażowaniem tworzyły własne prace plastyczne. Powstały piękne „zajączkowe” maski i koszyczki w kształcie zajączków.

Dzieci dowiedziały się również, co powinno znaleźć się w tradycyjnym koszyczku wielkanocnym i dlaczego te produkty są tak ważne.

To było spotkanie pełne uśmiechu, kreatywności i dobrej zabawy, które pokazało, że nauka przez działanie daje najwięcej radości!

Dorota Wójcik