Primum non nocere

Primum non nocere

„Primum non nocere – abc profilaktyki zachowań ryzykownych młodzieży” – to projekt edukacyjny Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego uzupełnieniem jest wystawa, na której prezentujemy literaturę z naszych zbiorów.

Warto przypomnieć, że w ramach projektu organizujemy cykl spotkań poświęconych szeroko rozumianemu zdrowiu oraz zagadnieniom związanym z profilaktyką uzależnień.

Spotkaniom z młodzieżą towarzyszy wystawa, na której prezentujemy literaturę ze zbiorów naszej biblioteki, dotyczącą edukacji zdrowotnej oraz profilaktyki i kształtowania postaw i zachowań prozdrowotnych. Wszystkich, którzy chcieliby sięgnąć po publikacje na ten temat, udostępniamy link: https://www.kielce-pbw.sowa.pl/index.php?KatID=0&typ=repl&plnk=tem__Profilaktyka+zachowa%C5%84+ryzykownych+m%C5%82odzie%C5%BCy&sort=bydate

Mamy nadzieję, że nasze propozycje pomogą w realizacji Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego.

Zainteresowanych projektem ,, „Primum non nocere…” zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: https://pbw.kielce.pl/2026/04/13/abc-profilaktyki-zapraszamy-na-wyklady/

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Elżbieta Kobryń