O sobie i innych. Spotkanie biblioterapeutyczne

O sobie i innych. Spotkanie biblioterapeutyczne

Nasza biblioteka po raz kolejny zamieniła się w miejsce pełne emocji, rozmów i prawdziwego bycia razem. Podczas międzypokoleniowego spotkania biblioterapeutycznego pod hasłem „Jak ja widzę siebie, jak widzą mnie inni”, mogliśmy na chwilę zatrzymać codzienny pośpiech i spojrzeć głębiej, zarówno w siebie, jak i w drugiego człowieka. 

Było wzruszająco, refleksyjnie i niezwykle ciepło. Każdy uczestnik miał przestrzeń, by się otworzyć, podzielić swoimi myślami, wspomnieniami i emocjami. Wśród szczerych rozmów nie zabrakło empatii, uważności i wspólnej obecności, która buduje coś naprawdę wyjątkowego. A przecież tam, gdzie pojawiają się prawdziwe emocje, nie może zabraknąć także śmiechu i tego również było mnóstwo. 

Warsztaty poprowadziła niezawodna Barbara Bakalarz-Kowalska, która jak zawsze stworzyła atmosferę bezpieczeństwa, zaufania i serdeczności. Dzięki jej ciepłu i zaangażowaniu mogliśmy spojrzeć w głąb siebie, odkryć nowe perspektywy i przekonać się, jak ważne jest wzajemne słuchanie. To właśnie takie spotkania pokazują, że biblioteka jest czymś więcej niż miejscem z książkami – to przestrzeń spotkań, relacji i przyjaźni. Uczestnicy chętnie wracają na kolejne warsztaty, a grono bibliotecznych przyjaciół stale się powiększa. Każde spotkanie pozostawia po sobie coś cennego – uśmiech, refleksję i poczucie, że po prostu dobrze jest być razem. 

Dziękujemy wszystkim za obecność i już nie możemy doczekać się kolejnych wspólnych chwil. 

Małgorzata Szurek