Jak pracować z e-podręcznikiem od 1 września 2015 r.?   

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka wraz ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Grupą Edukacyjną S.A. serdecznie zaprasza nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz dyrektorów szkół podstawowych na spotkanie informacyjno-wdrożeniowe „Jak pracować z e-podręcznikiem od 1 września 2015 r.?". Spotkanie odbędzie się 9 października 2015 r. o godz.11 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Celem spotkania jest nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie obsługi e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej. Uczestnicy zostaną zapoznani z koncepcją e-podręcznika dla najmłodszych, poznają funkcjonalności e-podręcznika oraz zostaną przeszkoleni, w jaki sposób wykorzystać to narzędzie edukacyjne w pracy z dziećmi.
Od listopada 2015 r. na specjalnie przygotowanej platformie edukacyjnej www.epodreczniki.pl. nauczyciele i uczniowie będą mogli korzystać z bogatej oferty e-podręczników do 14 przedmiotów i edukacji wczesnoszkolnej oraz dodatkowo z 2500 uzupełniających zasobów metodycznych i dydaktycznych. Ważne jest zatem, aby nauczyciele byli przygotowani do pracy z wykorzystaniem elektronicznych zasobów edukacyjnych, potrafili wykorzystywać wiedzę zawartą w e-podręcznikach i otwartych zasobach dostępnych w sieci w procesie nauczania.
Rejestracja na spotkanie odbywa się drogą elektroniczną poprzez stronę internetową ŚCDN za pośrednictwem Systemu Obsługi Szkoleń
(Kod formy: SIS01). Rejestracja trwa do 5 października 2015 r.