Filia w Kazimierzy Wielkiej

 

                   

Godziny otwarcia
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota


9-17
9-17
9-17
9-17
9-17
9-13 

Pracownicy
mgr Mariola Majchrowska - kierownik
mgr Krystian Mucha
mgr Agnieszka Kabat

 

Teren działania
Powiat kazimierski
1. Gmina Kazimierza Wielka
2. Gmina Bejsce
3. Gmina Czarnocin
4. Gmina Opatowiec
5. Gmina Skalbmierz

28-500 Kazimierza Wielka
ul. Partyzantów 29
Tel. 41-352-17-31
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytelnicy
W poczet czytelników przyjmowani są nauczyciele, studenci, uczniowie oraz ludzie związani z oświatą i kulturą, zamieszkali w powiecie kazimierskim. Obecnie zapisanych jest 1085 osób. Czytelnicy mogą wypożyczyć jednorazowo 5 książek na okres jednego miesiąca.

O zbiorach
Biblioteka gromadzi naukowy księgozbiór od 1958 r. Obecnie liczy on ponad 30 tys. woluminów. Są to przede wszystkim pozycje z zakresu nauk pedagogicznych, psychologicznych, naukowych, społecznych oraz zbiór materiałów metodycznych i programów nauczania. Gromadzone są fachowe czasopisma pedagogiczne, metodyczne i bibliotekoznawcze.

Biblioteka dysponuje zbiorem regionaliów, dotyczących historii oraz współczesności miasta i powiatu. W zbiorach audiowizualnych znajdują się kasety video Powszechnej Wideoteki Edukacyjnej, programy edukacyjne, filmy, gry komputerowe oraz książki mówione.

Czytelnik może skorzystać z warsztatu informacyjno – bibliograficznego, a niedostępne na miejscu materiały zostaną sprowadzone przez wypożyczalnię międzybiblioteczną. W bibliotece funkcjonuje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej wyposażone w cztery stanowiska komputerowe oraz urządzenie wielofunkcyjne. Przeglądanie zbiorów – książek, czasopism i multimediów dostępne jest również poprzez katalog komputerowy filii,dostępny na stronie internetowej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Katalog ten jest systematycznie uzupełniany o opisy książek i czasopism z lat wcześniejszych.

Historia biblioteki