Filia w Końskich

 

 

Godziny otwarcia
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota


9-16
9-16
9-16
9-16
9-16
9-14

Pracownicy
mgr Elżbieta Fitas - kierownik
mgr Katarzyna Kucharska
mgr Elżbieta Skowron

Teren działania
Powiat konecki
1. Miasto i Gmina Końskie
2. Gmina Fałków
3. Gmina Gowarczów
4. Gmina Radoszyce
5. Gmina Ruda Maleniecka
6. Gmina Słupia
7. Gmina Smyków
8. Gmina Stąporków

26-200 Końskie
ul. Zamkowa 5
Tel. 41-372-34-64
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytelnicy
W poczet czytelników przyjmowani są nauczyciele, studenci, uczniowie oraz inni pełnoletni mieszkańcy powiatu koneckiego. Czytelnicy mogą wypożyczyć jednorazowo 5 książek na okres jednego miesiąca z możliwością przedłużenia po uzgodnieniu z pracownikiem wypożyczalni.

O zbiorach
Biblioteka gromadzi naukowy księgozbiór od 1952 roku. Obecnie liczy on 48,5 tys. woluminów. Są to pozycje z zakresu literatury naukowej pedagogicznej i społecznej. Gromadzone są fachowe czasopisma pedagogiczne, metodyczne, bibliotekoznawcze. Posiadamy zbiory audiowizualne liczące  ponad 800 pozycji w tym płyty CD i DVD z materiałami dydaktycznymi, edukacyjnymi, grami. Czytelnik może skorzystać z warsztatu informacyjno-bibliograficznego, a niedostępne na miejscu materiały zostaną sprowadzone przez wypożyczalnię międzybiblioteczną. Prowadzimy Internetowe Centrum Multimedialne, w którym czytelnicy mogą korzystać z dostępu do Internetu.
Katalog Biblioteki w wersji elektronicznej znajduje się w zakładce katalogi bazy danych na stronie http://www.pbw.kielce.pl/filie/filia-w-konskich

Działalność i usługi:
- udostępnianie księgozbioru,
- sporządzanie bibliografii i pomoc w wyszukiwaniu odpowiedniej literatury,
- organizowanie wystaw okolicznościowych oraz cyklicznych w ramach EDD
- prowadzenie lekcji bibliotecznych,
- organizowanie zajęć  z zakresu edukacji ekologicznej,
- prowadzenie spotkań samokształceniowych z nauczycielami w ramach sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy szkolnych powiatu koneckiego.

Historia PBW – Filii Końskie