Filia w Sandomierzu

 Godziny otwarcia
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
Wypożyczalnia 
9-16
9-16
9-16
9-16
9-16
9-13
Czytelnia
9-16
9-16
9-16
9-16
9-16
nieczynna

Pracownicy
mgr Elżbieta Kępa - kierownik
mgr Ewa Jamroziewicz

mgr Renata Jurkiewicz
mgr Katarzyna Żakiewicz

Teren działania
Powiat sandomierski
1. Miasto Sandomierz
2. Gmina Dwikozy
3. Gmina Klimontów
4. Gmina Koprzywnica
5. Gmina Łoniów
6. Gmina Obrazów
7. Gmina Samborzec
8. Gmina Wilczyce
9. Miasto i Gmina Zawichost

27-600 Sandomierz
ul. Sokolnickiego 4 i 6
Tel. Czytelnia
15-832-23-36 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. Wypożyczalnia
(fax) 15-832-29-79
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Czytelnicy
W poczet czytelników przyjmowani są nauczyciele, studenci, uczniowie oraz ludzie związani z oświatą, nauką, kulturą, zamieszkali w powiecie sandomierskim.
Czytelnicy mogą jednorazowo wypożyczyć: nauczyciele studiujący do 7 woluminów, pozostali czytelnicy do 5 woluminów, uczniowie do 3 woluminów. Okres wypożyczenia dla nauczycieli – 3 miesiące, dla pozostałych czytelników – 1 miesiąc.

O zbiorach
Biblioteka gromadzi naukowy księgozbiór od 1951 r. Obecnie liczy on ponad 39 tys. woluminów. Są to przede wszystkim pozycje z zakresu nauk pedagogicznych i społecznych. Biblioteka posiada duży zbiór materiałów metodycznych, programów nauczania, podręczników. Gromadzone są fachowe czasopisma z zakresu pedagogiki, metodyki, bibliotekoznawstwa, psychologii i literatury. W zbiorach audiowizualnych znajduje się m. in. komplet kaset video Powszechnej Wideoteki Edukacyjnej, płyty CD i DVD z filmami, grami i materiałami pomocniczymi dla nauczycieli. Biblioteka dysponuje także bogatym zbiorem regionaliów, dotyczących własnego miasta i powiatu. Wśród nich są prace z zakresu archeologii, historii, zabytków architektury i sztuki, albumy i przewodniki po mieście. Czytelnik może skorzystać z warsztatu informacyjno-bibliograficznego, a niedostępne na miejscu materiały zostaną sprowadzone przez wypożyczalnię międzybiblioteczną.

Obecnie w czytelni można nieodpłatnie korzystać z Internetu a wyszukiwanie książek, płyt CD i DVD umożliwia systematycznie uzupełniany katalog komputerowy umieszczony na stronie PBW
w Kielcach.

Zachęcamy do współpracy placówki kulturalne i oświatowe.