Ibuk

Czytelnia on-line publikacji naukowych

Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkadziesiąt tysięcy tytułów [Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach – ok. 4100] publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.

  • całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca
  • tysiące tytułów
  • największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych
  • szybki podgląd pełnych tekstów
  • spersonalizowana sfera publikacji w chmurze (osobiste konto myIBUK)
  • zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN
  • dodatkowe narzędzia wspierające rozwój kompetencji, m.in.: Asystent Językowy PWN, kursy językowe SuperMemo
  • elastyczny dobór zasobów i łatwe uruchomienie platformy
  • możliwość czytania na urządzeniach mobilnych

(źródło: https://www.ibuk.pl/onas.html [Dostęp dnia 30.01.2023])

1) Dostęp do publikacji w siedzibie biblioteki na stronie https://www.kielce-pbw.sowa.pl lub libra.ibuk.pl.

2) Dostęp do publikacji na komputerach domowych (wymagany PIN) na stronie https://www.kielce-pbw.sowa.pl lub libra.ibuk.pl. PIN do zdalnego logowania można  otrzymać w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach lub w filiach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach na podstawie aktualnej legitymacji bibliotecznej.

Aby móc korzystać z dostępnych publikacji oraz zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk (proszę zapoznać się z treścią pomocy – odnośnik Pomoc).

Pomoc