Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
w Kielcach
Filia w Końskich

26-200 Końskie ul. Zamkowa 5
Tel. 41-372-34-64| konskie@pbw.kielce.pl

Filia PBW w Końskich

Uwaga czytelnicy!

W okresie od 13 lipca do 16 sierpnia biblioteka będzie zamknięta (przerwa urlopowa).
Zapraszamy od 17 sierpnia w godzinach 9:00-16:00.

godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek

9:00 – 16:00

sobota

9:00 – 13:00

Pracownicy

mgr Elżbieta Fitas – kierownik
mgr Katarzyna Kucharska

Powiat konecki

1. Miasto i Gmina Końskie
2. Gmina Fałków
3. Gmina Gowarczów
4. Gmina Radoszyce
5. Gmina Ruda Maleniecka
6. Gmina Słupia
7. Gmina Smyków
8. Gmina Stąporków

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

O bibliotece

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach – Filia w Końskich towarzyszy oświacie regionu w jej pracy od 1952 roku. Biblioteka służy wspieraniu procesu kształcenia i doskonalenia nauczycieli oraz innych osób uczących się i doskonalących.
Czytelnikami mogą zostać  nauczyciele, studenci, uczniowie oraz inni pełnoletni mieszkańcy powiatu koneckiego. Można wypożyczyć jednorazowo do  8 książek i 8 multimediów na okres jednego miesiąca z możliwością przedłużenia po uzgodnieniu z pracownikiem wypożyczalni. Wypożyczeń dokonujemy poprzez system Sowa. Czytelnik może skorzystać z warsztatu informacyjno-bibliograficznego, a niedostępne na miejscu materiały zostaną sprowadzone przez wypożyczalnię międzybiblioteczną. Prowadzimy Internetowe Centrum Multimedialne, w którym czytelnicy mogą korzystać z dostępu do Internetu. Wspierając placówki oświatowe w regionie prowadzimy zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży wszystkich etapów edukacji. Organizujemy też szkolenia i konsultacje dla nauczycieli w szczególności nauczycieli bibliotekarzy.
 Zapraszamy do naszej siedziby przy ulicy Zamkowej nr 5, ścisłe centrum naszego miasta.