Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka
im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach
Filia w Sandomierzu
27-600 Sandomierz ul. Sokolnickiego 4 i 6
Tel. Wypożyczalnia(fax) 15-832-29-79 |
Tel. Czytelnia15-832-23-36 | sandomierz@pbw.kielce.pl
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach Filia w Sandomierzu
Uwaga czytelnicy!
W okresie wakacji od 29.06.2020 r. do 31.08.2020 r.
Biblioteka Pedagogiczna w Sandomierzu czynna
poniedziałek – piątek – 9:00-14:30
sobota – zamknięta
godziny otwarcia:
wypożyczalnia:
czytelnia:
poniedziałek – piątek
8:00-15:00
8:00-15:00
sobota
9:00-13:00
nieczynna
Pracownicy
mgr Elżbieta Kępa – kierownik
mgr Ewa Jamroziewicz
mgr Renata Jurkiewicz
mgr Katarzyna Żakiewicz
Biblioteka gromadzi naukowy księgozbiór od 1951 r. Obecnie liczy on ponad 51 tys. woluminów. Są to przede wszystkim pozycje z zakresu pedagogiki i nauk pokrewnych, publikacje naukowe i popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy. Biblioteka posiada duży zbiór materiałów metodycznych, programów nauczania oraz podręczników akademickich. Gromadzone są fachowe czasopisma z zakresu pedagogiki, metodyki, bibliotekoznawstwa, psychologii i literatury. W zbiorach audiowizualnych znajdują się płyty CD i DVD z filmami i grami edukacyjnymi oraz pakiety multimedialne wspierające pracę pedagoga i nauczyciela. Biblioteka dysponuje także bogatym zbiorem regionaliów.
Wyszukiwanie materiałów bibliotecznych umożliwia katalog on-line umieszczony na stronie PBW w Kielcach. https://kielce-pbw.sowa.pl/
O bibliotece
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach Filia w Sandomierzu funkcjonuje od 1951 roku. Założycielem była Helena Fedosiuk – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2. Od 1977 roku ma swoją siedzibę przy ulicy Sokolnickiego.
Biblioteka Pedagogiczna w Sandomierzu zapewnia czytelnikom dostęp do źródeł wiedzy i informacji edukacyjnej niezbędnej do osiągnięcia sukcesu kształcących się i dokształcających nauczycieli oraz doskonalącej się zawodowo kadry pedagogicznej. Poprzez propagowanie zbiorów biblioteki oraz działalność dydaktyczną na rzecz nauczycieli współuczestniczymy w realizowaniu idei kształcenia ustawicznego w środowisku oświatowym.