Spotkania w sieci

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Kielcach serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do udziału w spotkaniach on-line. 
Nagrania, które Państwu udostępniamy są pokłosiem  spotkań, wykładów, prelekcji, które odbywają się w naszej bibliotece. 
Inicjatorami założenia kanału YouTube PBW i projektu “Spotkań w sieci” są nauczyciele bibliotekarze Edyta Smolińska i Robert Kardas. 

Cukier – legalny narkotyk
Już dwie łyżeczki cukru wprowadzają nasze ciało w stan biochemicznego chaosu – przestrzegała Katarzyna Lewkowicz-Siejka podczas spotkania „Klubu zdrowia – o zdrowiu między książkami”, które odbyło się w czwartek, 10 kwietnia w naszej bibliotece.

Dobre trawienie – dobre zdrowie
Gdzie w naszym organizmie znajduje się stacja paliw i zarządzanie odpadami – na to i wiele innych pytań odpowiadała w naszej bibliotece podczas czwartkowego spotkania „Klubu zdrowia – o zdrowiu między książkami” Beata Śleszyńska.

W żydowskiej kuchni.
Agata Radosh w zajmujący sposób mówiła o sposobach przyrządzania przez Żydów pokarmów, zasadach dotyczących jedzenia (np. zachowania kilkugodzinnego odstępu między spożywaniem mięsa i sera), potrawach koszernych i najpopularniejszych daniach żydowskich, z których część, jak choćby karp po żydowsku, maca czy też chałka, są bardzo popularne w Polsce.

Rozmawiamy o tym, jak pokonać bezsenność.
Kłopoty ze snem dotykają coraz większej liczby osób, szacuje się, że co trzeci Polak cierpi bezsenność.
Spotkanie prowadzi Grażyna Kuczek – lekarz medycyny, redaktor naczelna pisma „Zdrowie z wyboru, konsultant i wykładowca z zakresu medycyny prewencyjnej, zdrowego stylu życia i terapii żywieniem, organizatorka Programu Odnowy Zdrowotnej NEWSTART w Polsce.

W ramach XXX jubileuszowego Tygodnia Kultury Języka wysłuchaliśmy prelekcji Pani dr hab. Heleny Borowiec – wykładowcy UMCS Lublin “Poprawność językowa a etyka i estetyka słowa”.
Powitanie – Aldona Adamczyk, dr hab. Helena Borowiec, słowo wstępne – Edyta Smolińska.

80. rocznica powstania Armii Krajowej
Wprowadzenie do wystawy – Robert Wiśniewski. 

“Zapomniane negatywy Stanisława Lipki”
Powitanie – Aldona Adamczyk, słowo wstępne – Wioletta Sobieraj, podsumowanie – Paweł Kołodziejski.