Filia w Busku-Zdroju

Budowa książki oraz funkcje jej poszczególnych elementów - lekcja biblioteczna

3 kwietnia w buskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie z klasy IV, V i VI Pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Busku-Zdroju wraz z nauczycielką - panią Elżbietą Popek.
Podczas zajęć, które przeprowadziła Ewa Tarapata, nauczyciel-bibliotekarz buskiej biblioteki, dzieci zapoznały się z budową książki oraz funkcjami jej poszczególnych elementów. W ramach ćwiczeń utrwalających zdobytą wiedzę, wykonywali szereg poleceń, m. in. wskazywali samodzielnie, na przykładzie książki, poszczególne jej elementy budowy i uzupełniali tekst słownictwem, związanym
z budową książki.

Na zakończenia spotkania wspólnie z prowadzącą tworzyli małą książeczkę, zawierającą wiersz Elżbiety Safarzyńskiej o zasadach poszanowania książek i dbania o nie, aby służyły one wielu czytelnikom jak najdłużej, w jak najlepszym stanie.
Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach, a pomysł z samodzielnym wykonaniem książeczki spotkał się wśród nich z wielkim entuzjazmem.

Ewa Tarapata