Filia w Busku-Zdroju

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - o Andersenie i jego baśniach - lekcja biblioteczna

6 kwietnia 2017 r. Ewa Tarapata, nauczyciel-biblioterz buskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach przeprowadziła lekcję biblioteczną w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju. Udział w zajęciach wzięło 19 uczniów klasy II "b" pod opieką pani Ewy Kupiec, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.
Podczas 3 godzinnego spotkania Ewa Tarapata przybliżyła drugoklasistom życie i twórczość literacką Hansa Christiana Andersena oraz zapoznała ich z lekturą najpiękniejszych baśni duńskiego baśniopisarza. Dzieci bardzo chętnie brały udział w licznych zabawach: układały puzzle z bohaterami baśni Andersena, odgadywały tytuły baśni na podstawie krótkiego opisu jej fabuły, wcielały się w role bohaterów baśni „Calineczka” i odgrywały scenki, rozwiązywały krzyżówkę,  czy też  przyporządkowywały przedmioty do konkretnych bohaterów baśniowych.
Drugoklasiści wykazali się nie tylko doskonałą znajomością baśni Andersena, ale również niezwykłymi zdolnościami plastycznymi, gdyż podczas ostatniej części spotkania kolorowali malowanki, przedstawiające scenki i bohaterów baśni duńskiego baśniopisarza. Na zakończenie spotkania wszyscy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie z przepięknie pokolorowanymi rysunkami, z których też powstanie wystawa, która będzie prezentowana w holu szkoły.
Lekcja została zorganizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który jest obchodzony 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena.

 Ewa Tarapata