Filia w Busku-Zdroju

Tydzień Bibliotek - lekcja biblioteczna dla drugoklasistów z ZPO nr 1 w Busku-Zdroju

12 maja 2017 roku buska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach gościła w swoich progach 20 uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju, którzy przybyli do biblioteki pod opieką pani Barbary Mrugały, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.
Podczas spotkania, które poprowadziła Ewa Tarapata, nauczyciel bibliotekarz buskiej placówki, drugoklasiści zapoznali się z lekturą książki Alana Milne’a p.t. Kubuś Puchatek oraz najciekawszymi przygodami jej bohaterów. Najmłodsi bardzo chętnie brali udział we wszystkich przygotowanych dla nich zabawach: układali puzzle i rozsypanki literowe, kojarzyli bohaterów książki po krótkiej charakterystyce i przedmiotach oraz wcielali się w role bohaterów podczas odgrywania scenek z zastosowaniem metody inscenizacji.
Lekcja została zorganizowana w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przypada od 8 do 15 maja i miała na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych i zachęcenie ich do czytania książek Alana Milne’a poprzez krótkie i ciekawe wprowadzenie do lektury Kubusia Puchatka.

Ewa Tarapata