Filia w Busku-Zdroju

IX Buskie Spotkania z Filozofią - Dzień 2

2 czerwca 2017 roku, to drugi dzień spotkań w ramach Buskich Spotkań z Filozofią. W tym dniu gośćmi dr Piotra Iwańskiego i naszej biblioteki byli wykładowcy uczelni kieleckich oraz artysta, projektant mody awangardowej, Bogumił Wtorkiewicz. Goszczący w tym dniu uczniowie dwóch buskich szkół ponadgimnazjalnych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespołu Szkół Technicznych i Informatycznych wysłuchali wystąpień:

- dr Piotra Iwańskiego "Miejsce kultury ludowej - w skansenie czy w codziennym życiu?"
- mgr Bogumiła Wtorkiewicza "Gdzie jest kultura?"
- dr Tomasza Łączka "Sukces życiowy w percepcji młodzieży szkolnej" oraz "Wpływ wojny na losy człowieka (per exemplum: ucieczka Kazimierza Piechowskiego z Auschwitz)"

Bogumił Wtorkiewicz wzbogacił swoje wystąpienie pokazem projektowanych przez siebie kapeluszy co zostało przez młodzież przyjęte z wielkim entuzjazmem, natomiast opowieść doktora Tomasz Łączka o brawurowej ucieczce czterech więźniów z KL Auschwitz pod przywództwem Kazimierza Piechowskiego i o ich powojennych losach została wysłuchana z dużą uwagą. Buskie Spotkania z Filozofią jak i organizowane na początku roku szkolnego spotkania w ramach "buskiego odłamu" Kieleckiego Festiwalu Nauki to doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej przez młodzież w ramach nauki szkolnej.

Agnieszka Jasińska