Filia w Busku-Zdroju

Lekcja dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju

26 września buską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach odwiedziło 16 uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju wraz z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, panią Renatą Sztuk.
Ewa Tarapata przygotowała dla dzieci lekcję biblioteczną pt. "W świecie przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół", której celem było zapoznanie ich z lekturą książki Alana Milne’a. Podczas zajęć najmłodsi bardzo aktywnie brali udział w szeregu różnorodnych zabaw: układali puzzle z ilustracjami bohaterów książki pt. Kubuś Puchatek oraz rozsypanki literowe, kojarzyli przedmioty z konkretnym bohaterem, odgadywali imię bohatera po krótkim opisie, jak wcielali się w postacie książki poprzez odgrywanie scenek. Na zakończenie spotkania bibliotekarka oprowadziła pierwszoklasistów po placówce bibliotecznej, zapoznając ich ze strukturą biblioteki i zasadami korzystania z niej.
Wykorzystanie metody nauki poprzez zabawę sprawiło, że zajęcia były z jednej strony atrakcyjną formą zabawy i spędzenia czasu, a z drugiej strony przysłużyły się przyswojeniu wiedzy przez uczniów.
Uczniowie zapowiedzieli już kolejną swoją wizytę w bibliotece na listopad.

Ewa Tarapata