Filia w Busku-Zdroju

Drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju odwiedzili bibliotekę pedagogiczną

1 grudnia 2017 roku buską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach odwiedziło 20 uczniów z klasy II b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju, pod opieką Pani Anny Wójcik, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.
Podczas dwugodzinnego spotkania, które poprowadziła Ewa Tarapata, drugoklasiści zostali zapoznani z lekturą bajki Alana Milne’a p.t. Kubuś Puchatek. Zastosowanie podczas lekcji szeregu różnorodnych metod nauczania sprawiło, że uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich przygotowanych dla nich zabawach, m. in.: układali puzzle i rozsypanki literowe, kojarzyli bohaterów książki po krótkiej charakterystyce i przedmiotach oraz wcielali się w role bohaterów podczas odgrywania scenek z zastosowaniem metody inscenizacji. Dzieci w trakcie zajęć potwierdziły, że znajomość lektury Kubusia Puchatka jest im bardzo bliska, a czytanie książek jest pasją wielu z nich.
Z tej racji, że była to pierwsza wizyta uczniów w bibliotece pedagogicznej, zwiedzili oni również placówkę "od kuchni", dotarli do miejsc, do których na co dzień czytelnik nie ma wstępu, a także poznali zasady poszanowania książek.
Przeprowadzona lekcja to też pierwszy efekt rozesłanej drogą mailową oferty lekcji bibliotecznych buskiej biblioteki do dyrektorów 35 szkół powiatu buskiego z zaproszeniem do korzystania z niej przez nauczycieli.

Ewa Tarapata