Filia w Busku-Zdroju

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - lekcja biblioteczna

22 października 2018 r. Ewa Tarapata, kontynuując cykl lekcji o charakterze patriotycznym w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odwiedziła 40 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy.
Podczas pierwszej części spotkania pięciu czwartoklasistów, dzięki wykorzystaniu metody inscenizacji, przybrało rolę aktorów i zaprezentowało na podium klasy przedstawienie p. t. "Pieśń spełnionych nadziei" autorstwa Edwarda Wojtuściszyna. Wysłuchując prezentacji uczniów, reszta klasy poznała historię powstania Mazurka Dąbrowskiego oraz jego rolę w kształtowaniu patriotycznych postaw Polaków, walczących o odzyskanie niepodległości. Natomiast w drugiej części - w trakcie zajęć warsztatowych - uczniowie, pracując z księgozbiorem podręcznym: słownikami, leksykonami i encyklopediami, uczyli się wyszukiwać informacji, odpowiadając na przygotowane dla nich zestawy pytań, dotyczące Mazurka Dąbrowskiego. Na sam koniec prezentowali oni publicznie efekty swojej owocnej pracy.
Dziękujemy serdecznie Paniom: Ewie Gaweł i Pani Lidii Boksa z wiślickiej szkoły za zaproszenie i bardzo miłe spotkanie. Liczymy na kontynuację nawiązanej współpracy.

Ewa Tarapata