Filia w Busku-Zdroju

XXVIII Tydzień Kultury Języka - spotkanie z uczniami ZPO w Dobrowodzie - cz. 2

10 marca 2020 r. buską bibliotekę, w ramach obchodów XXVIII Tygodnia Kultury Języka, odwiedzili uczniowie klas I-III Zespołu Placówek Oświatowych w Dobrowodzie wraz z Paniami nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej. Podczas zajęć literacko-detektywistycznych, które przeprowadziła Ewa Tarapata, najmłodsi poznali tajniki pracy detektywa na przykładzie lektury Grzegorza Kasdepke pt. Detektyw Pozytywka.
Dzieci odpowiadały na pytania, kto to jest detektyw, jakie cechy charakteru powinien mieć i w co być ubrany, oraz jakie atrybuty powinien posiadać. Bibliotekarka przeczytała uczniom, jedną z zagadek kryminalnych, rozwiązanych przez detektywa Pozytywkę, a dzieci dyskutowały o tym, w jaki sposób detektyw wpadł na jej rozwiązanie. W drugiej części spotkania dzieci poszukiwały złodzieja zaginionej w bibliotece płytki CD, zbierały ślady i dowody, mając do dyspozycji zestaw młodego detektywa.
Dziękujemy gorąco wszystkim uczniom za ogromną aktywność oraz nauczycielom za przesympatyczne odwiedziny i czekamy na kolejne.

Ewa Tarapata