Filia w Busku-Zdroju

Rozmowa o książkach w Szkole Podstawowej w Kołaczkowicach

26 maja w Szkole Podstawowej w Kołaczkowicach odbyła się lekcja biblioteczna, przygotowana przez buską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach. To już kolejne spotkanie, zorganizowane przez buską bibliotekę dla uczniów szkół podstawowych spoza terenu miasta Buska-Zdroju w ramach popularyzacji czytelnictwa i zachęcania najmłodszych do czytania książek.
Lekcję  poprowadziła Ewa Tarapata, nauczyciel-bibliotekarz, która zapoznała uczniów klasy IV oraz V  z budową książki, jej elementami oraz funkcjami, jakie one pełnią. W ramach ćwiczeń warsztatowych uczniowie wykonywali szereg zadań, związanych tematycznie z budową książki. Jednym z nich było m. in. wybranie spośród 5 różnych stwierdzeń tylko 3 prawidłowych, odnoszących się do konkretnego elementu budowy książki. Z wszystkimi poleceniami i ćwiczeniami uczniowie poradzili sobie doskonale, potwierdzając tym samym, że budowa książka nie będzie im już obca.  Podczas spotkania czwarto
i piątoklasiści poznali również różne formy wydawnicze książek oraz sposób na zrobienie książeczki z jednej kartki papieru.

Ewa Tarapata