Filia w Busku-Zdroju

Lekcja biblioteczna w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Włączając się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, buska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach przygotowała 20 października 2015 roku lekcję biblioteczną dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie.  Podczas spotkania, które odbyło się w siedzibie szkoły, Ewa Tarapata na przykładzie książek pochodzących z księgozbioru buskiej biblioteki, zapoznała trzecio- i czwartoklasistów z budową książki oraz funkcjami jej elementów. Wykorzystana w trakcie lekcji prezentacja multimedialna została uzupełniona serią ćwiczeń, podczas których najmłodsi wykazywali się zdobytą wiedzą na temat poszczególnych elementów budowy książki.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a w ramach podziękowania uczniowie wręczyli prowadzącej własnoręcznie wykonany upominek. Wizyta w szkole zakończyła się życzliwą rozmową z panią Barbarą Guzińską, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie oraz panią Martą Skowrońską, nauczycielem tej szkoły, które wyraziły chęć dalszej współpracy obu placówek. Była to już druga wizyta buskiej biblioteki w tej szkole. Podczas poprzedniej uczniowie poznali życie oraz twórczość Hansa Christiana Andersena.
Przeprowadzona lekcja wynikała z potrzeby realizacji jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2015/2016, a mianowicie: "Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży".

Ewa Tarapata