Filia w Busku-Zdroju

O Kubusiu Puchatku w Szkole Podstawowej w Dobrowodzie - lekcja wyjazdowa

31 stycznia mija 60 rocznica śmierci Alana Milne’a, angielskiego pisarza i autora jednej z najbardziej znanych książek dla dzieci pt. Kubuś Puchatek. Z tej okazji Agnieszka Jasińska oraz Ewa Tarapata, nauczyciele-bibliotekarze buskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, postanowiły 14 stycznia odwiedzić uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie, aby przybliżyć im życie oraz twórczość literacką tego pisarza.
Podczas spotkania drugo i trzecioklasiści poznali nie tylko biografię Alana Milne’a, ale uczestniczyli również w wielu różnorodnych zabawach i zgadywankach, związanych z lekturą książki o Kubusiu Puchatku. Jedną z pierwszych atrakcji było układanie puzzli, przedstawiających mieszkańców Stumilowego Lasu, a następnie odczytanie krótkiej charakterystyki  każdego bohatera i przyporządkowanie jej do imienia. Kolejna zabawa - dla najmłodszych, była doskonałą okazją do wykazania się talentem aktorskim, albowiem wcielając się w postać Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół, dzieci odgrywały przygody, jakie spotkały książkowych bohaterów.
Zabawy sprawnościowe, podczas których uczniowie musieli wykazać się sprytem, a nawet siłą fizyczną wywołały ogromne emocje i sprowokowały dzieci do głośnego dopingu swoich faworytów. Oczywiście nie mogło zabraknąć zagadek, z którymi dzieci poradziły sobie doskonale, wykazując się wiedzą na temat znajomości lektury o Kubusiu Puchatku. Wśród tych zagadek było losowanie przedmiotów charakterystycznych dla poszczególnych bohaterów, a następnie podanie imienia tej postaci, do której dany przedmiot należy oraz przyporządkowanie koszulki do konkretnego bohatera.
Buska filia Pedagogicznej Biblioteki Pedagogicznej dziękuje dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie za miłą współpracę w ramach rozwijania kompetencji czytelniczych
i upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Ewa Tarapata