Filia w Busku-Zdroju

Uczniowie z Wiślicy odwiedzili buską bibliotekę

25 stycznia buska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach gościła w swoich murach 40 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy pod opieką pań Ewy Gaweł - bibliotekarki szkolnej i Niny Gawrońskiej, nauczyciela języka polskiego i opiekuna świetlicy szkolnej. W ramach programu zajęć organizowanych przez szkołę na czas trwających ferii zimowych uczniom zorganizowano wyjazd do Buska-Zdroju, a wizyta w bibliotece była pierwszym z dwóch miejsc na mapie ich wycieczki.
Okazją do spotkania w buskiej placówce bibliotecznej był obchodzony niedawno Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka oraz 60 rocznica śmierci Alana Aleksandra Milne’a, angielskiego pisarza
i twórcy przygód Kubusia i jego przyjaciół. Dlatego też we wstępie lekcji Agnieszka Jasińska, nauczyciel-bibliotekarz, przybliżyła uczniom drogę życiową i literacką Alana Milne’a oraz wyjaśniła, co zmotywowało pisarza do napisania książki pt. Kubuś Puchatek. W dalszej części spotkania dzieci uczestniczyły w szeregu różnorodnych zabaw i zagadek, związanych tematycznie z lekturą książki
o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Zabawy te wymagały od uczniów nie tylko znajomości przygód mieszkańców Stumilowego Lasu, ale również sprytu, zwinności i siły, czy też talentu aktorskiego. Pomimo zróżnicowanego poziomu zadań wszyscy bardzo aktywnie brali w nich udział i poradzili sobie z nimi celująco. Na zakończenie spotkania dzieci odbyły tradycyjnie krótką wycieczkę po bibliotece, a następnie wyruszyły do kina na film.

Lekcja ta została przeprowadzona na życzenie nauczyciela w ramach wspierania pracy szkół i nauczycieli, przyczyniając się tym samym do rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Ewa Tarapata