Filia w Busku-Zdroju

Tydzień Bibliotek cz. 3 - lekcja dla drugo- i trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowicach

12 maja Ewa Tarapata, nauczyciel-bibliotekarz buskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, gościła w Szkole Podstawowej w Kołaczkowicach. Na zaproszenie pani Alicji Lalewicz, polonisty oraz bibliotekarza szkolnego tamtejszej szkoły, przeprowadziła wśród drugo- i trzecioklasistów lekcję biblioteczną, której tematem był Kubuś Puchatek oraz jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu.
Podczas spotkania drugo- i trzecioklasiści układali puzzle, przedstawiające wszystkich bohaterów książki Alana Aleksandra Milne’a pt. Kubuś Puchatek. Ponadto odczytując losowo wybraną charakterystykę, wskazywali o którym z bohaterów jest mowa w opisie, czy też przyporządkowywali dane przedmioty do konkretnej postaci. Wiele emocji wśród uczniów wzbudziła zabawa, polegająca na napełnianiu słoików „miodem” oraz zabawa, podczas której, jako mali aktorzy wcieli się w postać Kubusia Puchatka i pozostałych mieszkańców Stumilowego Lasu.
Uczniowie z wielkim entuzjazmem brali udział we wszystkich przygotowanych dla nich zabawach, a odpowiadając na pytania, wykazali się doskonałą znajomością przygód Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół. Spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej zostało zorganizowane w ramach obchodów XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przypada od 8 maja do 15 maja.

Ewa Tarapata