Filia w Busku-Zdroju

Uczniowie z Nizin w zaczarowanej krainie bajek i baśni - 3 lekcje wyjazdowe

16 maja Ewa Tarapata, nauczyciel-bibliotekarz buskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach odwiedziła po raz pierwszy uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Nizinach. Na zaproszenie pani Niny Wójcik-Skiby, bibliotekarza szkolnego tej szkoły, przeprowadziła trzy lekcje biblioteczne dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Podczas pierwszej lekcji 20-tu pierwszoklasistów zapoznało się z najpiękniejszymi bajkami i baśniami dla dzieci oraz przygodami ich bohaterów. Natomiast podczas kolejnych dwóch spotkań grupa 36-ciu drugo- i trzecioklasistów przeniosło się w świat przygód Kubusia Puchatka, poznając losy głównego bohatera książki Alana Milne’a oraz pozostałych Mieszkańców Stumilowego Lasu.
W trakcie lekcji uczniowie wzięli udział w szeregu różnorodnych zabaw i zagadek: układali puzzle przedstawiające postacie bajkowe i baśniowe oraz bohaterów bajki pt. Kubuś Puchatek, wcielali się
w bohaterów baśni Hansa Christiana Andersena pt. Calineczka oraz bohaterów książki Alana Mine’a, kojarzyli przedmioty z konkretnymi postaciami bajkowymi i baśniowymi, czy też napełniali słoje "miodkiem". Wszyscy uczniowie z wielkim entuzjazmem zgłaszali swój udział w zabawach, podczas których wykazali się bardzo dużą znajomością literatury dziecięcej oraz przygód ich bohaterów.

Wszystkie trzy lekcje zostały przeprowadzone w ramach wspierania pracy szkół i nauczycieli i spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród uczniów oraz pani Niny Wójcik-Skiby, która wyraziła zainteresowanie kolejnymi tego typu spotkaniami, tym razem dla uczniów starszych klas IV-VI.

Ewa Tarapata