Filia w Busku-Zdroju

Narodowe Czytanie 2016  - Quo Vadis Henryka Sienkiewicza

W dniu 3 września 2016 roku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W Busku-Zdroju włączyły się w jej organizację: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna koordynująca imprezę plenerową w  Parku Zdrojowym oraz buski Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli organizujący od lat spotkanie dla młodzieży w tzw. „białej sali”,  w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju. Co roku w rolę lektorów wcielają się tutaj  przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, służb mundurowych, instytucji kultury oraz sama młodzież licealna. Tegoroczną lekturę wytypowali internauci, wybierając spośród pięciu proponowanych tytułów „Quo vadis” H. Sienkiewicza (pozostałe proponowane lektury to: Chłopi W. Reymonta, Wesele S. Wyspiańskiego, Popioły S. Żeromskiego, Noce i dnie M. Dąbrowskiej).

Ogłaszając wyniki głosowania Prezydent RP powiedział - "To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić" -

Tradycją stał się udział naszej biblioteki w tym przedsięwzięciu. Na zaproszenie dyrekcji PODiDN, w tym roku wzięła w nim po raz pierwszy udział Agnieszka Jasińska czytając przydzielony jej fragment o przemianie duchowej i chrzcie Winicjusza. To już trzeci udział naszej biblioteki w akcji Narodowego Czytania. Zdjęcia z imprezy zostały opublikowane dzięki uprzejmości i za zgodą ich autora Pana Artura Góraka z PODiDN w Busku-Zdroju.

Agnieszka Jasińska