Filia w Busku-Zdroju

IV Powiatowy Konkurs Literacki "Skrzydłem Wiatru Pisane" - finał w Bibliotece Pedagogicznej w Busku-Zdroju

19 stycznia 2017 roku w czytelni Pedagogicznej Biblioteki w Busku-Zdroju, odbyło się finałowe spotkanie uczestników Powiatowego Konkursu Literackiego "Skrzydłem Wiatru Pisane", którego organizatorami jest Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju oraz buska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach. Tematem przewodnim tegorocznej, czwartej już edycji konkursu była "Fraszka o szkole". W finale uczestniczyło 25 uczniów. Prezentowali oni swoje utwory przed jury, w którego skład wchodziły: Anna Kolarz nauczyciel - polonista z I LO
w Busku-Zdroju, Małgorzata Bębenek nauczyciel - polonista z SOSW "Górka" w Busku-Zdroju oraz Agnieszka Jasińska kierownik buskiej filii PBW w Kielcach. W tym roku w konkursie brali udział uczniowie z: Buska-Zdroju, Gnojna, Kazimierzy Wielkiej, Kołaczkowic, Krzczonowa, Opatowca, Starego Korczyna, Zbludowic i Zborowa.

Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie: 1 miejsce - Julia Terlecka (za fraszkę Przed testem) , 2 miejsce - Emilia Dyrdół (za fraszkę Świadomość), 3 miejsce - Oliwia Ogórek (za fraszkę
W klasie), 4 miejsce - Weronika Czyż (za fraszkę Na szkołę).

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Chrobot (za fraszkę O szkole), Kacper Grzywna (za fraszkę Kochana szkoła), Karolina Kolarz (za fraszkę O szkole), Julia Szumilas (za fraszkę Na lektury).
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami dyplomy i pamiątki. Kameralna atmosfera, ciekawa scenografia (wystrój przypominający starą szkołę), występ artystyczny uczennicy I LO w Busku-Zdroju, spowodowały, że uczestnicy spotkania czuli się dobrze i swobodnie oraz zapowiedzieli ze swoimi opiekunami udział w kolejnych edycjach konkursu.

Agnieszka Jasińska