Filia w Busku-Zdroju

Uczniowie z Dobrowody odwiedzili bibliotekę

28 lutego 2017 roku buską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie, pod opieką pań: Marty Skowrońskiej, Doroty Olszowej, Barbary Wielgo i Danuty Dziadek. Była to niemal 40-osobowa grupa dzieci: najmłodszych z oddziału „O” oraz uczniów klasy I, II i III.
Ewa Tarapata, nauczyciel-bibliotekarz buskiej placówki bibliotecznej, przygotowała dla nich lekcję, składającą się z bogatego wachlarzu różnorodnych zabaw, dzięki którym przenieśli się oni w zaczarowaną krainę najpiękniejszych bajek i baśni. Najmłodsi bardzo chętnie brali udział we wszystkich zabawach: m. in. układali puzzle z postaciami bajkowymi i baśniowymi, przyporządkowywali przedmioty do konkretnego bohatera bajkowego, wcielali się w role bohaterów baśni Hansa Christiana Andersena p.t. Calineczka, oraz udzielali prawidłowych odpowiedzi na zagadki i wszystkie przygotowane dla nich polecenia.
Dzieci opowiadały również o swoich ulubionych postaciach bajkowych i baśniowych, a na zakończenie spotkania zapoznały się z księgozbiorem najpiękniejszych bajek i baśni buskiej placówki oraz zwiedziły bibliotekę. Uwieńczeniem wizyty było wspólne pamiątkowe zdjęcie na tle biblioteki.

Ewa Tarapata