Filia w Busku-Zdroju

Uczniowie ze Zbludowic z wizytą w bibliotece

20 marca buska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach gościła w swoich progach 34 uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach, którzy przybyli do biblioteki pod opieką pań: Agnieszki Kowalskiej, bibliotekarza szkolnego oraz Justyny Kaszy i Anny Głogowskiej, nauczycieli kształcenia zintegrowanego.
Podczas spotkania Ewa Tarapata, nauczyciel-bibliotekarz buskiej biblioteki przybliżyła drugoklasistom życie oraz twórczość literacką Alana Milne’a oraz wyjaśniła, co zainspirowało pisarza do napisania książki pt. Kubuś Puchatek. Następnie zaprosiła najmłodszych do udziału w licznych zabawach, związanych tematycznie z lekturą książki o przygodach Kubusia Puchatka i pozostałych mieszkańców Stumilowego Lasu.
Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się układanie puzzli, kojarzenie bohaterów książki na podstawie przedmiotów, układanie rozsypanek literowych oraz napełnianie słoiczków "miodkiem". Drugoklasiści bardzo chętnie zgłaszali się do wszystkich zabaw, wykazując się przy tym doskonałą znajomością lektury książki Alana Milne’a.
Tradycyjnie na zakończenie spotkania najmłodsi poznali zasady poszanowania książek oraz zwiedzili bibliotekę.

Ewa Tarapata