Filia w Jędrzejowie

Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia

"Stres w zawodzie nauczyciela: jak sobie z nim radzić?" to temat warsztatów jakie przeprowadziła pani psycholog Bogusława Supierz Nowińska z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Jędrzejowie. Szkolenie to odbyło się 16 października 2018 roku w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu jędrzejowskiego w Bibliotece Pedagogicznej w Jędrzejowie.
Maria Jaczyńska Markiewicz przekazała nauczycielom bibliotekarzom zestawienie bibliograficzne sporządzone na podstawie zasobów biblioteki - Stres, jak go pokonać?.  Duże zainteresowanie nauczycieli tą tematyką spowodowało, że będziemy te warsztaty kontynuować.
Kierownik Jadwiga Sosnowska przedstawiła ofertę biblioteki dotyczącą pomocy w realizacji podstawowych kierunków polityki oświatowej w bieżącym roku szkolnym. Chodzi tu głównie o propozycję zajęć w związku ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości oraz doradztwem zawodowym.
Na koniec spotkania nauczyciele bibliotekarze dyskutowali o problemach dotyczących ich pracy oraz poprzez wolny dostęp do półek zapoznali się z nowościami zakupionymi przez Bibliotekę Pedagogiczną.

Jadwiga Sosnowska