Filia w Końskich

Bożonarodzeniowe spotkanie Kółka Filatelistycznego - podsumowanie konkursu plastycznego

Dnia 7.12. 17 roku w PBW Filii w Końskich odbyło się spotkanie Kółka Filatelistycznego  "Zwyczaje świat Bożego Narodzenia" połączone z konkursem "Moja świąteczna karta pocztowa" przygotowane przez: nauczyciela J. Ceterowską ze SP nr 2 w Końskich, E. Skowron z PBW w Kielcach filii w Końskich, mgr inż. W. Falbę leśnika z Nadleśnictwa Barycz. Na spotkanie przybyli licznie uczniowie Kółka Filatelistycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2  w Końskich pod kierunkiem J, Ceterowskiej, rodzice. Uczniowie obejrzeli prezentację komputerową przygotowaną przez E. Skowron na temat zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz wysłuchali kolęd różnych narodów. Uzupełnieniem   był referat ucznia oraz wiadomości przedstawione przez emerytowanego dyrektora szkoły ponadpodstawowej nauczyciela Krystynę Okoń. Święta to także tradycyjne choinki na temat, których wypowiadał się pan leśnik z Nadleśnictwa Barycz.

Druga część spotkania to podsumowanie konkursu plastycznego "Moja świąteczna karta pocztowa". Wybrane jury wyłoniło zwycięzców  I, II, i III miejsca, przyznało nagrody i dyplomy. Koniec spotkania to tradycyjnie dzielenie się opłatkiem przy dźwiękach kolęd.

Spotkanie to służyło promocji biblioteki, ukazywało jak miło i efektownie uczeń może spędzić czas, wyrabiało wrażliwość plastyczną, poszerzało wiadomości na temat zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, uwrażliwiało na ochronę drzew i zieleni.

Elżbieta Skowron