Filia w Opatowie

Projekt na 100 lecie odzyskania niepodległości

31 stycznia 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Głowackiego w Opatowie zainaugurowano obchody 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którym poświęcony jest projekt edukacyjny "Wielka Polska - Niepodległa".
Projekt ten to cykl działań przewidzianych na Rok Jubileuszowy, realizowanych od stycznia do listopada 2018 r., których celem jest uczczenie i upamiętnienie rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach projektu będą realizowane różnorodne działania o charakterze edukacyjnym, artystycznym, patriotycznym i kulturowym.
Pierwszym z nich była sesja popularno-naukowa, przygotowana we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Opatowie. Jako pierwsi wystąpili uczniowie   LO w Opatowie z prezentacją: "Okoliczności utraty niepodległości przez Polskę". Wykład zatytułowany: "Ślady działań niepodległościowych na Ziemi Opatowskiej", wzbogacony o prezentację multimedialną wygłosił  kierownik Biblioteki Pedagogicznej Marek Lis.
Wzbogaceniem przekazanych treści historycznych było wykonanie przez uczniów pieśni patriotycznej pt. Pieśń konfederatów barskich, z towarzyszeniem instrumentów muzycznych. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkoły wraz z nauczycielami.
Honorowy patronat nad projektem objął Starosta Opatowski -  Bogusław Włodarczyk.
Projekt został opracowany przez nauczycieli szkoły -  Małgorzatę Grządziel, Ewę Cybulę i Ewę Siwecką. Współpraca ze strony Biblioteki Pedagogicznej - Marek Lis.