Filia w Ostrowcu Św.

"Kto czyta błądzi mądrze i z refleksją" - XXV Tydzień Kultury Języka

W 2017 roku przypada jubileuszowa, XXV edycja Tygodnia Kultury Języka. Tym razem pod hasłem "Kto czyta błądzi mądrze i z refleksją". Na przestrzeni lat hasła zmieniały się ale idea pozostała zawsze ta sama: propagowanie piękna mowy ojczystej, dbałość o kulturę języka w literaturze i w życiu codziennym. W tym roku do wcześniej wymienionych dołączono jeszcze kwestię czytelnictwa
i jego promocji ponieważ upowszechnianie czytelnictwa wśród dorosłych, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży jest obecnie bardzo ważne a wręcz pożądane. Im więcej czytamy tym lepiej mówimy. Kultura języka jest świadomym, poprawnym i celowym posługiwaniem się językiem we wszystkich możliwych sytuacjach komunikacyjnych. Język jest więc sposobem wyrażania naszego sposobu myślenia i naszej kultury.

Z okazji XXV Tygodnia Kultury Języka Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowała Konkurs Literacki na Opowiadanie pt. "Życie jest wielka podróżą pełna wielu odkryć". Conrad Korzeniowski inspiracja dla młodzieży oraz wystawę okolicznościową o tematyce związanej z jubileuszowym hasłem obecnej edycji.