Filia w Ostrowcu Św.

Kształtowanie wartości rodzinnych i narodowych poprzez pielęgnację tradycji wielkanocnych

"Zwyczaje i obrzędy wielkanocne" - taki temat zagościł w PBW w Kielcach filii w Ostrowcu Św. od  końca  marca  do połowy kwietnia 2017 r. W tym czasie bibliotekę odwiedziło 14 klas z PSP nr 5
w Ostrowcu Św. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ponieważ były połączeniem edukacji polonistycznej, historycznej, matematycznej, artystycznej i ruchowej. Dzieci słuchały opowiadań o tematyce wielkanocnej, odpowiadały na zadawane im zagadki, szukały ukrytych  pisanek, układały koszyczek wielkanocny, śpiewały piosenki, brały udział w mini turnieju w biegu z jajkiem na łyżce, malowały jajka, liczyły pisanki, redagowały życzenia świąteczne, segregowały karty świąteczne z motywami Świąt Wielkiej Nocy i Świąt Bożego Narodzenia  i wiele innych. Na zakończenie wszyscy składali sobie świąteczne życzenia, a  żeby tradycji stało się zadość, dzieci zostały polane wodą, co wzbudziło w nich wiele radości. Śmigus dyngus był wielkim zaskoczeniem i doskonałą zabawą.

Oferta zajęć bibliotecznych  jest modyfikowana na bieżąco i związana m.in. z kalendarzem świąt i rocznic. Szczegółowe informacje udziela pod nr tel. 41 262 70 31 p. Barbara Pawelec.

Małgorzata Szurek
Barbara Pawelec