Filia w Ostrowcu Św.

 I Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

26 marca 2018 roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Ostrowcu Św. wraz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, zorganizowała I Powiatowy Konkurs Poezji
i Pieśni Patriotycznej "Jest takie miejsce, jest taki kraj…"

Było to niezwykle ważne dla Biblioteki wydarzenie, ponieważ odbyło się w roku szczególnym, Roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas występów swój talent recytatorski i wokalny zaprezentowali uczniowie klas siódmych szkół podstawowych i klas drugich oraz trzecich gimnazjów z terenu Ostrowca Św. i ościennych gmin.
Jury w składzie: p. Małgorzata Szurek - prac. PBW w Kielcach Filia w Ostrowcu Św., p. Anna Frejlich i p. Katarzyna Przednówek - CKZiU, miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ poziom był bardzo wysoki i wyrównany, a młodzież z wielkim zaangażowaniem podeszła do wykonywanych utworów.

Laureatami I Powiatowego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej w kategorii śpiew, zostały:

I miejsce - Gabriela Papaj, uczennica PG Nr 1 w Ostrowcu Św., opiekun p. Irmina Rycąbel,
II miejsce - Krystyna Klepacz, uczennica PG w Szewnie, opiekun p. Aleksandra Kowalska,
III miejsce - Patrycja Dziwanowska i Julia Miernikiewicz, uczennice PG w Ćmielowie, opiekun p. Aneta Szczygieł. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Gołdyn, uczennica PSP w Waśniowie, opiekun
p. Alina Bernat.

W kategorii recytacja:

I miejsce - Patrycja Bis, uczennica PSP w Waśniowie - opiekun p. Maria Kurek,
II miejsce – Klaudia Gołasa, uczennica  PSP w Chmielowie, opiekun p. Małgorzata Klepacz,
III miejsce – Oliwia Piątek, uczennica PSP w Waśniowie, opiekun p. Maria Kurek. Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Jędyka, uczennica ZSP w Szewnie, opiekun p. Renata Kwiatkowska.

Zespołowo puchary jury przyznało za I miejsce PSP w Waśniowie, za miejsce II PG w Ćmielowie i za miejsce III PG w Szewnie.
Mamy nadzieję, że w przyszłości konkurs będzie się cieszył równie dużym zainteresowaniem, a współpraca Biblioteki Pedagogicznej z CKZiU będzie nadal układała się pomyślnie.

Małgorzata Szurek